אני מאמינה

פיתחתי גישה טיפולית משלי למלחמה בהשמנה ובבעיות הנלוות אליה במשך למעלה מ-10 שנים של עבודה כדיאטנית קלינית בבית החולים איכילוב, בקופ"ח מאוחדת ובקליניקה הפרטית, כמנחת סטאז' משרד הבריאות, כמו גם מההתנסות האישית שלי כאשה וכאמא.

אני מאמינה שקווי היסוד לדיאטה מנצחת הם:

  • רצון לחולל שינוי.

  • הבנת ההיגיון שעומד מאחורי התפריט האישי או ההנחיות התזונתיות.                  

  • התאמת הדיאטה לאורח החיים והעדפות המזון האישיות (שינוי קיצוני של הרגלי האכילה יביא לקיצה המהיר של הדיאטה, ברגע שיסתיים כוח הרצון, וההישגים לא ישמרו).

  • התייחסות לאכילה רגשית.

  • שילוב פעילות גופנית (במידת האפשר).

  • אינטראקציה טובה עם הדיאטנית המטפלת וגישתה.

 

עולם התזונה הקלינית הוא עולם רחב ומרתק ואני מרגישה ברת מזל שאהבתי למקצוע בשילוב עם קצת מזל הובילו אותי לתחומים טיפוליים רבים, לרבות טיפולים התנהגותיים תומכים, בהם יצא לי להתמקצע.  

קווי היסוד לדיאטה מנצחת

לתחום הגסטרואנטרולוגיה (מערכת העיכול) נחשפתי לראשונה במסגרת עבודתי אצל פרופסור נדיר ארבר בבי"ח איכילוב, ומאז שמתי לי למטרה להקל על כל אותם האנשים שחיים עם סימפטומים גסטרואנטרולוגים הניתנים לטיפול או הקלה. לאור הקשר ההדוק בין הגוף לנפגש, הרחבתי את הכלים הטיפוליים שלי גם לתחום ה-CBT (טיפול קוגניטיבי התנהגותי) והביופידבק אשר את הכשרתו השלמתי באוניברסיטת בר אילן. תחום ההתמחות שלי הוא מעי רגיז (מעי רגיש) ובעיות מערכת העיכול השונות כמו מחלות מעי דלקתיות (קרוהן וקוליטיס), צליאק, שלשולים, עצירות, גזים ונפיחויות, צרבות, רפלוקס, סטומה וניתוחים במערכת העיכול.

שילוב הטיפול בהשמנה עם ההתמחות שלי בתחום הגסטרואנטרולוגיה, הביא לידי התמקצעות בתחום טיפולי הולך ומתרחב, תחום הניתוחים הבריאטריים. ניתוחים כמו טבעת, שרוול, מעקף קיבה ומיני מעקף קיבה גורמים לעתים לקשיים רגשיים ולתופעות שונות במערכת העיכול כמו קשיי בליעה, צרבות, הקאות מרובות, תחושת מלאות ושינויים בהרגלי היציאה. כל אלה מצריכים התייחסות רגשית ותזונתית מיוחדת.

 

סוכרת הוא תחום התעסקות נוסף שלי אשר עבורו השלמתי הכשרה נוספת באוניברסיטת תל אביב, אך ההתמקצעות האמתית הייתה במסגרת עבודה עם צוותים רב מקצועיים במסגרת קופ"ח מאוחדת. שם כחלק מעבודה עם רופאים, אחיות ועובדים סוציאליים הרחבתי את היכולות הטיפוליות שלי כחלק מראייה רב מערכתית שכוללת הבנה תרופתית וטכניקות טיפוליות, אמצעי ניטור סוכר וחשיפה למקרי סוכרת סבוכים לרבות סוכרת הריון.

 

בנוסף אני מתעסקת בתחום המתפתח של תפקיד התזונה במניעת מחלת הסרטן, עליו גם למדתי בהרחבה בארה"ב במסגרת משרד הבריאות האמריקאי.

אשמח להכיר אתכם ולסייע לכם בהתאמה אישית של דיאטה אשר תשפר את איכות חייכם, בתהליכי הרזיה/השמנה, בעיות גסטרו, תזונה במחלת הסרטן, ניהול ומניעה של סוכרת, בעיות עודף כולסטרול, טריגליצרידים ולחץ דם, תזונה לסובלים מכבד שומני, גאוט, אבנים בכליות, דיאטה צמחונית וטבעונית, תזונה בהריון והנקה, תזונת הגיל השלישי, אוסטיאופורוזיס, תזונת ספורט, הפרעות אכילה ועוד.

כפר סבא

 ישראל

טל: 054-5222331

© כל הזכויות שמורות לאורלי מנירב 2019