top of page

אני מאמינה

פיתחתי גישה טיפולית משלי למלחמה בהשמנה ובבעיות הנלוות אליה במשך למעלה מ-10 שנים של עבודה כדיאטנית קלינית בבית החולים איכילוב, בקופ"ח מאוחדת ובקליניקה הפרטית, כמנחת סטאז' משרד הבריאות, כמו גם מההתנסות האישית שלי כאשה וכאמא.

אני מאמינה שקווי היסוד לדיאטה מנצחת הם:

  • רצון לחולל שינוי.

  • הבנת ההיגיון שעומד מאחורי התפריט האישי או ההנחיות התזונתיות.                  

  • התאמת הדיאטה לאורח החיים והעדפות המזון האישיות (שינוי קיצוני של הרגלי האכילה יביא לקיצה המהיר של הדיאטה, ברגע שיסתיים כוח הרצון, וההישגים לא ישמרו).

  • התייחסות לאכילה רגשית.

  • שילוב פעילות גופנית (במידת האפשר).

  • אינטראקציה טובה עם הדיאטנית המטפלת וגישתה.

 

עולם התזונה הקלינית הוא עולם רחב ומרתק ואני מרגישה ברת מזל שאהבתי למקצוע בשילוב עם קצת מזל הובילו אותי לתחומים טיפוליים רבים, לרבות טיפולים התנהגותיים תומכים, בהם יצא לי להתמקצע.  

קווי היסוד לדיאטה מנצחת

תחומי התמקצעות

 

גסטרו

לתחום הגסטרואנטרולוגיה (מערכת העיכול) נחשפתי לראשונה במסגרת עבודתי אצל פרופסור נדיר ארבר בבי"ח איכילוב, ומאז שמתי לי למטרה להקל על כל אותם האנשים שחיים עם סימפטומים גסטרואנטרולוגים הניתנים לטיפול או הקלה. לאור הקשר ההדוק בין הגוף לנפגש, הרחבתי את הכלים הטיפוליים שלי גם לתחום ה-CBT (טיפול קוגניטיבי התנהגותי) והביופידבק אשר את הכשרתו השלמתי באוניברסיטת בר אילן. תחום ההתמחות שלי הוא מעי רגיז (מעי רגיש) ובעיות מערכת העיכול השונות כמו מחלות מעי דלקתיות (קרוהן וקוליטיס), צליאק, שלשולים, עצירות, גזים ונפיחויות, צרבות, ריפלוקס (GERD), סטומה, דיברטיקוליטיס וניתוחים במערכת העיכול. בנוסף, עם פיתוחה של דיאטת פודמאפ (FODMAP) והפיכתה לקונצנזיוס טיפולי במעי רגיז, השלמתי הכשרתה גם בתחום זה באוניברסיטת מונש האוסטרלית, ואני מייצגת את ישראל במאגר הדיאטניות הבינלאומי של האוניברסיטה.

בריאטריה

שילוב הטיפול בהשמנה עם ההתמחות שלי בתחום הגסטרואנטרולוגיה, הביא לידי התמקצעות בתחום טיפולי הולך ומתרחב, תחום הניתוחים הבריאטריים. ניתוחים כמו טבעת, שרוול, מעקף קיבה ומיני מעקף קיבה גורמים לעתים לקשיים רגשיים ולתופעות שונות במערכת העיכול כמו קשיי בליעה, צרבות, הקאות מרובות, תחושת מלאות ושינויים בהרגלי היציאה. בנוסף, מועמדים לניתוח בריאטרי לרוב יגיעו עם עבר עשיר של דיאטות (עצמאיות או מבוקרות), רקע של אכילה רגשית ולעתים קרובות תחושה של בושה או כישלון כלפי החברה ובעיקר כלפי עצמם.

כמו כן, הייתי חברה בוועדה הבריאטרית בקופ"ח מאוחדת, ועדה אשר בדקה את תהליך ההכנה ומוכנות המטופלים לניתוח הבריאטרי ונתנה את הסכמתה (או דחייתה) בהתאם.

סוכרת

סוכרת היא עוד תחום התעסקות שלי אשר עבורו השלמתי הכשרה נוספת באוניברסיטת תל אביב, אך ההתמקצעות האמיתית הייתה מניסיון ולא תיאוריה, במסגרת עבודה עם צוותים רב מקצועיים במסגרת קופ"ח מאוחדת, שם אף קודמתי לתפקיד דיאטנית סוכרת מחוזית. כחלק מעבודתי עם רופאי סוכרת, רופאי הריון בסיכון, אחיות ועובדים סוציאליים הרחבתי את היכולות הטיפוליות שלי כחלק מראייה רב מערכתית שכוללת הבנה תרופתית וטכניקות טיפוליות, אמצעי ניטור סוכר וחשיפה למקרי סוכרת סבוכים לרבות סוכרת הריון. סוכרת בכלל וסוכרת הריון בפרט מצריכים הרבה רגישות, הכלה וכלים טיפוליים אותם השגתי כחלק מלימודי ה-CBT (טיפול קוגניטיבי התנהגותי) והביופידבק באוניברסיטת בר אילן. בנוסף, על מנת לתת את הטיפול התזונתי הכולל הטוב ביותר למטופלות עם סוכרת הריון, השלמתי הכשרה גם בתזונה בהריון מטעם עמותת הדיאטנים והתזונאים בישראל.

אשמח להכיר אתכם ולסייע לכם בהתאמה אישית של דיאטה אשר תשפר את איכות חייכם, בתהליכי הרזיה/השמנה, אכילה רגשית, בעיות גסטרו, ניהול ומניעה של סוכרת, סוכרת הריון, בעיות עודף כולסטרול, טריגליצרידים ולחץ דם, תזונה לסובלים מכבד שומני, גאוט, אבנים בכליות, דיאטה צמחונית וטבעונית, תזונה בהריון והנקה, תזונת הגיל השלישי, אוסטיאופורוזיס, תזונת ספורט ועוד.

Healthy Fruit Yogurt
bottom of page